İLERİ MÜHENDİSLİK ÜRÜNLERİ
Ürünler
  • Teknik Özellikler
  • Modüller

Simcenter Flow Simulation

Simcenter flow akışkan akışının yüksek isabetli simülasyonu için tam bir cfd kabiliyetleri seti sunmaktadır. Tamamen nx ortamına gömülü olan nx flow karmaşık akış problemlerini çözmek için eksiksiz bir yapı sağlar. Nx advanced fem veya simülasyon ortamında oluşturulabilecek tamamen düzensiz yapılı çözüm ağlarını tamamen destekler.

Devamı için

SC Advanced Flow Simulation (Gelişmiş Akış Simülasyonu)

SC Advanced Flow Simulation, SCFlow’un bir eklentisidir. Akış olaylarını isabetli ve verimli bir şekilde simule etmek için TMG-Flow CFD çözücüsünün kapsamlı yeteneklerinden faydalanır. NX Advanced Flow’un kabiliyetleri arasında; bir boyutlu akış modelleme, yüksek hızlı sıkıştırılabilir akışın modellenmesi, çoklu rotasyonel referans sistemleri ile rotasyonel akışlar, “non-newtonian” akışkan modelleri kullanılarak visko-elastik ve visko-plastik akışlar, SST gibi ilave türbülans modelleri ile dış akış, ASHRAE standart hesaplamalarıyla termal konfor,  nem ve yoğunlaşma analizleri, skaler izlemeli CFD kullanılarak kirletici, duman, toz ve parçacık inceleme.

SC Thermal/Flow DMP
 
NX Thermal/Flow DMP kullanıcıya büyük ısıl ve/veya akış çözümlerini paralel işleme kullanarak çok hızlı biçimde yapma olanağı sağlar. Dağıtılmış bellek yapısını kullanan NX Thermal/Flow DMP çok-işlemcili masaüstü veya çok bilgisayarlı kümeler olarak ayarlanmış donanım sistemlerinden yararlanarak yüksek-performanslı hesaplama (high performance computing – HPC) sağlar.

Önşart olan çözücü lisanslarının yanında tek bir SC Thermal/Flow DMP lisansı, uygun ne kadar işlemci varsa hepsi üzerinde çözüm yapmak için kullanılabilir. Dahası, NX Thermal/Flow DMP büyük ısıl modeller için çalışma alanı bölme teknikleri sağlar.


Devamı için